vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Rozpoczęcie procesu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/17

21.04.2016

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

Witamy na stronie elektronicznego systemu wspomagającego rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę oraz sąsiadujące powiaty i gminy (powiat: nowodworski, legionowski, piaseczyński, wołomiński, żyrardowski, miasto: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Żyrardów, gmina: Wieliszew).

W systemie możliwe jest przeglądanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych. Informacje o każdej szkole oraz zaplanowanych oddziałach znajdują się w zakładce ,,OFERTA”. Korzystając m.in. z filtra miejscowości, dzielnicy, typu szkoły, zawodu, nauczanych języków obcych można wyszukać szkoły/oddziały.

W zakładce ,,PLIKI DO POBRANIA” można znaleźć m.in.: harmonogram działań gimnazjalisty oraz wzory oświadczeń: o wielodzietności rodziny kandydata i samotnym wychowywaniu dziecka.

W zakładce ,,POMOC” można pobrać podręczniki dla kandydatów.

Uczniowie gimnazjów prowadzonych przez m.st. Warszawę logują się do systemu (zakładka „Zaloguj się”) wprowadzając login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.

Uczniowie gimnazjów niepublicznych oraz spoza Warszawy samodzielnie zakładają konta w systemie (zakładka „Załóż nowe konto” lub „Zgłoś kandydaturę”). Po wprowadzeniu danych login i hasło zostaną nadane automatycznie, należy je zapamiętać, aby ponownie zalogować się do systemu.

Wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru  w dowolnie wybranym terminie, tj.:

- od 25 kwietnia od godz. 9.00 do 29 kwietnia do godz. 16.00,

lub

- od 9 maja od godz. 9.00 do 18 maja do godz. 16.00.

Życzymy wszystkim uczestnikom naboru spokojnej pracy w systemie, a gimnazjalistom zakwalifikowania się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.